REFERANSLARIMIZ

Kron Filtre

CPM MASTER ERP İle Personel Sayımız ve Bürokratik İşlemlerimiz Azaldı

KRON FİLTRE, 2005 yılında İskenderun’da çıktığı yola 2007 yılı başından itibaren Osmaniye Organize Sanayii Bölgesi’nde KRON FİLTRE SAN. TİC. LTD ŞTİ olarak kendi yerinde DELSA MARKASI ile üretimini devam ettirmektedir. 25 yıllık bilgi birikimi, deneyimli kadrosu ve yenilikçi yapısı ile çok kısa sürede DELSA FİLTRE ulusal marka olarak tüketicilerin aradığı marka olmuştur. Fabrika, 43.500 metrekarelik toplam alanın 17.500 metrekaresini kapalı, 200’e yakın çalışanı ile fiziki büyüklük olarak ilk üç filtre üreticisi arasında yer almaktadır.

Başladığı günden bu yana her alanda büyümesini sürdüren KRON FİLTRE, toplam kalite sistemi ile her yıl iç ve dış pazarda artan müşteri portföyü ve teknolojik yatırımı ile geleceğe güvenle bakan, aranılan, kabul gören firma olma özelliğine sahip olmuştur. KRON FİLTRE, 2013 yılı başlangıç itibarı ile 21 ülke bayiliği ve 35 ülkeye ihracatı ile kaliteli ve kesintisiz hizmet ağını kurarak güven veren iş ortağı konumuna gelmiştir.

KRON FİLTRE, 2011 yılının başlarında ERP yazılımı arayışına girmiş, uzun araştırmalar sonucuna CPM MASTER ERP almaya karar vermiştir. 2012 yılında CPM MASTER ERP ile başlayan uygulama süreci sonunda, Yurt İçi Satış, İhracat, İthalat, Yurt içi Satın alma, Finans, Muhasebe, İnsan kaynakları departmanları ile Planlama ve Üretimdeki tüm iş süreçlerini tek bir çatı altında toplamıştır.

KRON FİLTRE İşletme Müdürü Evrim SARIKAŞ CPM MASTER ERP ile ilgili düşüncelerini şu şekilde dile getirmiştir:

"CPM MASTER ERP ile bilgilerin toplanması, saklanması, işlenmesi, erişilmesi ve dağıtılması tek bir merkezde toplanmıştır. CPM MASTER ERP programı karar verme, koordinasyon ve kontrol fonksiyonlarını destekleyerek çalışanlarımıza ve yöneticilere problemleri analiz etme, karışık konuların görselleştirilmesi ve yeni ürünlerin oluşturulması konularında destek olması gibi işlevleri de beraberinde sunmuştur.

CPMMASTER ERP, maliyet, zaman, kalite ve hizmet konularında KRON FİLTRE’nin faaliyetlerini derinden etkiledi ve değiştirdi. Bu gelişmeler, işletme yapısında köklü değişimlere neden oldu ve KRON FİLTRE’ye yeni pazarlara girmede, ürünlerini ve hizmetlerini piyasaya sürmede, süreçlerinin verimliliğini artırmada, müşteri kitlesini artırmada ve müşteri bağımlılığının sağlanmasında yeni yollar sundu.

CPMMASTER ERP, işletme yapısında olduğu gibi çalışanlarımızın işinin yeniden şekillenmesinde de önemli bir etkiye sahip oldu. KRON FİLTRE’de meydana gelen değişmelerin en önemlisi, örgütsel küçülme şeklinde ortaya çıktı. KRON FİLTRE’de personel sayısının ve bürokratik işlemlerin azalmasıyla birlikte işletmenin örgüt yapısı yassılaştı. İşletme içi ve işletme dışı iletişim daha etkin bir duruma gelirken, yönetici kararlarının etkinliği de arttı. Üretimde faaliyet sürelerinin azalması ve personelin güçlendirilmesiyle birlikte verimlilik ve karlılık arttı.

KRON FİLTRE’de CPMMASTER ERP kullanımı, hem iş yapma şeklini hem de bu işlerin diğer insanlarla koordine edilme şeklini değiştirdi. KOSGEB KOBİ Proje Destek Programı kapsamında desteklenen “Kurumsal Kaynak Planlama Yazılımının İş Süreçlerine Göre Uyarlanarak Devreye Alınması” adlı projemiz başarılı olarak sonuçlandırılmıştır. Bu konuda gerek proje uygulama sürecinde gerekse proje sonrası vaka analizi çalışması ile uzmanlık tezi çalışması yapan Osmaniye Hizmet Merkezi Müdürlüğü KOBİ Uzmanı Yasin YÜKSEK’e desteklerinden ötürü teşekkür ederiz.

Ayrıca, CPM MASTER ERP yazılımının KRON FİLTRE'de canlı kullanıma geçişe kadar olan, analiz, uygulama , test ve eğitim süreçlerinde, canlı kullanıma geçişten sonraki destek sürecinde, her zaman yanımızda olan CPM MASTER ERP çözüm ortağı, SİSTEM BİLGİSAYAR'a teşekkür ederiz."