REFERANSLARIMIZ

ING Bank

14 Aralık 2007 tarihinde ING Grubu’nun Oyak Bank’ın %100 hissesini satın almasıyla ING Bank Türkiye tarihçesi başladı.

19 Haziran 2007 tarihinde ING ile Oyak Grubu, Oyak Bank’ın yüzde yüz hissesinin ING Bank'a satışı konusunda anlaşmaya varmış, 14 Aralık 2007 tarihinde satış ile ilgili BDDK onayı alınmasının ardından 24 Aralık 2007 tarihinde satış işlemleri tamamlanarak Oyak Bank ING Grup çatısı altına girmiştir.

2003 yılında İç Satın alma iş süreçlerini organize etmek şube taleplerinin toparlanması satın alınması dağıtımı şube bazında maliyet analizlerine ulaşmak için yazılım arayışına giren o zaman ki adı ile OYAK BANK CPM MASTER ERP programında karar kıldı.

2 Faza bölünen projede 2004 yılında 1. fazda satın alma işlemeleri, depo otomasyonu, şu maliyet analizleri ile banka sistemine entegrasyonu gerçekleştirildi. Banka bünyesinde bulunan 4 depodaki tüm ürünler kayıt altına alınarak doğru zamanda doğru şubelere gitmesi sağlandı. Merkezi taleplerin onaylanması sipariş edilmesi alınması ve ilgili birime teslim süreçlerinin takibi elektronik ortama aktarıldı.

2.fazda tüm şube sabit kıymetlerinin takibi ve zimmetleşmesi ile şube taleplerinin onay sürecinden geçerek, satın alınması süreci devreye alındı.

Sistem ile ilgili Görüşlerini sorduğumu Genel müdür yardımcısı Kenan Atar,” sistemin devreye alınması ile birlikte Bankacılıkta en büyük gider kalemi olan satın alma, işlemleri tamamen kontrol altına alındı. Şubelerin ihtiyaçları hızlı şekilde karşılanır oldu. Şube maliyetlerini takip etmek, şube bazında karlılıkları ulaşmamızı oldukça kolaylaştırdı.” Dedi.