REFERANSLARIMIZ

CIBA Vision

Merkezi Basel, İsviçre’de bulunan Novartis şirketleri dünya üzerinde 140’tan fazla ülkede 80,000 çalışanıyla faaliyet göstermektedir. 2005 yılında grubun iş hacmi 32,3 milyar ABD Doları toplam satışa ve 6,1 milyar ABD Doları net kara ulaşmıştır. CIBA VISION ve Novartis, birlikte dünya üzerindeki insanların hayatlarını daha iyi kılacak ve onlara yeni umutlar verecek yepyeni ürünler geliştirme vizyonunu paylaşmaktadırlar.

Merkezi ABD Atlanta‘da olan CIBA VISION, kontak lensler ve lens bakım ürünlerinin araştırma ve geliştirmesinde dünyada lider konumundadır. CIBA VISION ürünleri 70’den fazla ülkede kullanımdadır. CIBA VISION Eğlenceli’ den Medikal’ e, Kullan-at’ dan uzun süreli kullanılana, renkli lenslerden yeni jenerasyon lenslere kadar her türlü ihtiyaca göre alternatifler sunmaktadır. 2002 yılında Türkiye de büyümek ve artan rekabet koşullarında bir adım önde almak amacı ile ERP arayışına giren CIBA VISION tercihini CPM MASTER ERP olarak kullandı.

Projenin ana hedefleri arasında; satın alma ve satış dağıtım maliyetini düşürmek, 35.000 den fazla üründen çeşidinden oluşan stok seviyesini güvenilir hale getirmek, tedarik süresini azaltmak, tedarik zinciri işleyişini kolaylaştırmak, etkin bir operasyonel risk yönetimi oluşturmak yer alıyordu.

CPM MASTER ERP projesi ile müşteri memnuniyetini artırmak, yeniliklere açık ve CIBA VISION stratejilerini destekleyen bir yapılanma oluşturmak, hedefleniyordu. Proje ile ilgili tüm süreçler 2003 yılında tamamlandı. 2003 yılı içerisinde bütçe ve yurt dışı raporlama modülleri geliştirilerek 2004 yılında devreye alındı. Aynı yıl tüm dünyada bir ilk olan optik lenslerde lot takibi uygulaması başlatıldı. 2005 yılında kurumsal satın alma modülü devreye alındı.

Proje ile ilgili Bütçe Planlama Müdürü Mehmet Beytekin "Projenin başlangıcından bu yana bu projede görev aldım, bu süreçte yurt dışından yazılım konusunda 3 defa denetimden geçtik. Yaptığımız uygulama dünyadaki diğer CIBA şirketlerine örnek olarak gösterildi. Tüm dünyada sadece Türkiye CIBA VISION yerel bir yazılım kullanıyor.

Gerek iç yönetim gerekse yurt dışı rapor taleplerini hatasız ve zamanında sağlayabiliyoruz.Müşterimizin internet üzerinden verdiği sipariş ile başlayan satış sürecinin sevkiyatta tahsilata kadar iş süreçlerini izleyebildiğimiz gibi, dağıtılan promosyon malzemelerinin dahi nerelere verildiğini takip edebiliyoruz, biz türü firmaların en önemli uygulaması olan bütçe ve gerçekleşen takiplerini her an yapabilmemiz, günlük strateji değişim kararı dahi verebilmemizi sağlıyor." dedi