REFERANSLARIMIZ

AES Elektronik

1989 yılından beri gelişmekte olan endüstriyel elektronik ve otomasyon sektöründe yenilikçi çözümler üretmekte olan AES Elektronik, faaliyetlerine mikro işlemcili elektronik devre tasarım ve imalatı ile başlamış, gelişen sektör ihtiyaçları karsısında endüstriyel otomasyon sistemlerinin tasarım ve imalatına yönelmiştir.

Özellikle 1995 yılı ve sonrasında gelişen makine imalat sanayine otomasyon partnerliği yaparak sektördeki büyük bir boşluğu doldurmuştur. Kendini yenileyen yapısı ve kalite anlayışı sayesinde hizmet verdiği firma sayısı hızla artan AES Elektronik, otomotiv, tekstil, gıda, metal ve ağaç işleme sektörlerinde Türkiye'nin ileri gelen firmalarına otomasyon çözümleri üretmektedir.

Sektöründe Lider Firmalarının ürünlerinin Bursa Bölgesinde Distürübütor'lüğünü yapmakta olan AES Elektronik, Elektronik ve Otomasyon Elemanları satış,satış sonrası hizmetler ve Firmalara Özel geliştirdiği otomasyon projeleri ile Bölgesinde öncü bir kuruluştur. 2008 Ekim ayında başlanılan proje CPM MASTER ERP, Çözüm orağı Pozitif yazılım tarafından gerçekleştirilmiştir.

Proje kapsamında
  • Finans Yönetimi
  • Satış / Pazarlama Yönetimi
  • Muhasebe Yönetimi
  • Satınalma Yönetimi
  • Personel Yönetimi
  • Üretim Yönetimi(MRP)
  • Servis Yönetimi
  • Depo / Stok Yönetimi
  • Müşteri İlişkileri Yönetimi(CRM)

modüllerinin iplamentasyonu tamamlanmıştır.

Satış pazarlama yönetiminde, Tüm Stoklar için Marka, Tip, Ürün Grubu bazında Fiyat ve İskonto Şablonları oluşturulmuş, Firmaya Özel Fiyat ve İskonto bilgileri tanımlanabilir hale getirilerek Satış ve Satınalma işlemlerinde kullanıcı hataları ortadan kaldırılmış ve takip kolaylaştırılmıştır.

Teklifler satış, proje ve servis teklifleri olarak ayrıştırılmış, her birimin kendi teklifleri ve teklif revizyonlarının takibi sağlanmıştır. Özellikle proje tekliflerinde Proje Teklif Taslağı oluşturulması ve Maliyet Öngörülerinin Malzeme, Personel ve Genel Gider başlıkları altında ayrı ayrı hesaplanması sağlanmış, Kesin Siparişler için Öngörülen Maliyet Bilgileri kayıt altına alınarak, üretimin tüm aşamalarında Öngörülen Maliyet ile Gerçekleşen Maliyetin anlık olarak sistemde raporlanabilmesi sağlanmıştır. Projenin sipariş aşamasında Özel Reçetelerinin tanımlanabilmesi sağlanmış ve kullanıma göre ister özel reçeteden istenir ise standart reçeteden üretimin yapılabilmesi sağlanmıştır

AES Elektronik işletme müdürü İsmet TOKTAŞ " her proje için maliyet öngörülerimizi yapmak, ve bu hesaplara göre teklif vermek zorundayız. Malzemelerin belirlenmesi, malzeme maliyetlerinin elde edilmesi, işçilik maliyetleri, diğer gider kalemlerinden gelecek payların hesaplanması derken bir teklifi kimi zaman bir günde dahi çıkartamıyorduk, oysa şimdi en karmaşık teklifi dahi birkaç dakikada hazırlayabiliyoruz. Teklif ile ilgili her gelen değişiklik taleplerini takip edebiliyoruz. Her istediğimiz raporlara çok rahat ulaşabilir hale geldik. Bizim firmamızda ciddi risk takibi yapılmaktadır, teklifi dahi oluştururken firmanın risk durumunu takip edebilmek çok hoş. Müşterim ile konuşurken müşteri kartında ödeme detayından , borç yaşlandırmasından vade farkına hatta aylık alım analizlerinin grafiklerine dahi ulaşabiliyorum " dedi.

Proje teklifinin kabulü ile proje üretim aşamalarında onay mekanizmaları devreye alınarak her aşama için belirlenen yöneticilerin onay vermesi sağlanmıştır. Proje Üretiminin Maliyet aşamasındaki en önemli unsuru olan Personel Girişleri standart hale getirilerek, Personelin Planlanması ve yapılan işlerinin kayıt altına alınması sağlanmıştır. Her projenin öngörülen maliyetleri ile gerçekleşen maliyetlerinin Takibi sağlanmıştır. Aes Elektronik Teknik satış sorumlusu Serkan SAKİN "Tüm personelin günlük iş planlarını yapılarak ve gün sonu hangi projede ne tür işlemler yapıldığını izleyebilir hale geldik. Devreye alınan uygulama ile çalışan personelimizde haftalık ve aylık olarak kendi performanslarını izleyebilir duruma geldiler. Ayrıca tüm projelerin gerçekleşen maliyetlerini anlık takibini yapabilir duruma geldiğimiz için proje ile ilgili tüm kritik kararları hızlı ve dinamik bir şekilde alabilir durumdayız. Üretim yapan tüm personelin malzeme taleplerinin proje sorumlularının onayından geçmesi sayesinde İş akışımızda ciddi düzelmeler program sayesinde gerçekleşti. Hem müşterilerimize hem de üst yönetime anında rapor verebilir durumdayız. " dedi. Satış Sonrası Hizmetlerin Takibi için MASTER Servis Yönetimi programı devreye alınmış ve Servis Elemanlarının takibi ve Müşteri Memnuniyeti gözlemlenebilir hale getirilmiştir.