REFERANSLARIMIZ

ERKA Kumaşçılık

Kumaşçılık konusunda üretim ve pazarlama yapan Erka Kumaşçılık,

2011 yılında CPM Master ERP programını kullanmaya başladı.Firmanın tüm departmanlarında uygulanan programı 3 ay gibi kısa bir sürede devreye aldıklarını söyleyen Erka Kumaşçılık Genel Müdürü İrfan Boran, cirolarının da %15 arttığını vurguladı. Sözlerine şu şekilde devam etti:

“Firmamızın iş süreçlerinin yeniden yapılandırılması doğrultusunda ERP programı ihtiyacı doğdu. Bu bağlamda araştırmalarımız sonucundaCPM MASTER ERP programını süreçlerimize uygun olarak tespit edip, kullanmaya başladık. Boyahane çözümlerinde oldukça tecrübeli olan Bursa Çözüm ortaklarından 3B Bilişim ile çalışmalara başladık. Yaklaşık 6 ay süreceğini öngördüğümüz çalışmalar 3 ay gibi hızlı bir sürede tamamlandı ve sistemi kullanmaya başladık.

Boyahane işlemleri iş süreçlerimizde en önemli yeri tutmaktadır. Ham kumaşlarımızı boyahanelere gönderiyoruz. Boyahaneden partiler geldiğinde el terminali ile barkodlarını okutarak sisteme girişini artık kolaylıkla yapabiliyoruz. Bu girişle otomatik olarak irsaliyemiz oluşuyor ve muhasebede doğrudan faturalandırabiliyoruz. Böylelikle hem zaman kaybının önüne geçiyor, hem de hataları en az düzeye indiriyoruz. Gereksiz uğraşların önüne geçilmesi, bu otomasyona geçiş ile ciromuzda da %15 artışa neden oldu.

Boyahanedeki ham kumaşlarımızın kontrolünü eksiksiz yapabiliyoruz. Boyanmış gelen kumaşlarımızın renk detaylarına göre stok durumlarını anlık kontrol edebiliyoruz. Stokumuzda ne olduğunu, satış sipariş miktarlarını rezerve edilmiş stok miktarlarını anlık takip ediyoruz. Müşteriden sipariş alırken dahi kumaş stoklarımızı görüp ona göre anında alım siparişi geçebiliyoruz. Özel siparişlerde hangi müşterimize ait ürün olduğunu giriş noktasında otomatik kontrol edebildiğimizden depoda yaşanan tüm karmaşayı ortadan kaldırdık.”